wz


 

historie

 

kde nás najdete

----------------

fotky 2009

 

fotky 2008

 

fotky 2007

 

fotky 2006

 

fotky 2005

 

fotky 2004

----------------

text

 

kontakt

 

Stránky obce Sosnová

----------------

 

 

 

----------------

 

----------------

 

 

seznam kapel

 

www.eldoradososnova.wz.cz/

 

rozlišení

1280x800

 

 

WEBovský počítadlo

 

 

Českého svazu ochránců přírody v Sosnové


 

Porada na Eldorádo 25. 02. 2017

 

 

 


 

Pozvání na Vítání jara 2016
 

 Zdravím všechny kamarádky a kamarády.
 Na našem posledním společném setkání v únoru jsme si řekli, že sdělíme postupně termíny akcí, které proběhnou před konáním 30. ročníku na letním areálu v Sosnové.
 Jako první to bude Vítání jara 2016. Kdo bude mít zájem z našich kamarádů, může nás na této akci navštívit v sobotu 23. dubna od 14,00 hodin. Jde o to, že se po zimě sejdeme, sdělíme si důležité informace a také přiložíme ruku k dílu. Bude připravena nějaká ta menší brigádička (úklid po zimě, hrabání listí atp.). Rádi Vás uvidíme. Ahoj. M.K.


                   

                   

 

Ahoj všichni. Tentokrát jen velmi krátce. Vítání jara 2016 proběhlo tak jak bylo naplánováno. Počasí vyšlo, účast 7 lidí, nálada skvělá, občerstvení bylo tak jak má být v přírodě – opečený kabanos na ohýnku a k tomu něco na žízeň. Uklidili jsme odpad kolem potoka, přitloukla se i nějaká ta deska na oplocení, trochu se hrabalo a při tom jsme objevili několik hnízd s ptáčaty, což nás potěšilo nesmírně. Jedno hnízdo  bylo dokonce i v prostoru pokladny. K tomu všemu nám hrály bezva country písničky a myslím, že nám všem přítomným bylo dobře. A víte, o co šlo především? No přece se sejít, poklábosit, zazpívat….  A to se myslím splnilo. M.K.

 

 


 

 

13. 2. 2016

 

Ahoj všichni.

Tak můžeme říci, že jsme v sobotu 13. února zdárně začali aktivní
přípravu 30.ročníku přehlídky trampské a country písně "Eldorádo"
Sosnová. Sešla se parta lidí, kteří to s přípravou myslí opravdu vážně a
chtějí pro to cokoli udělat. Po "oficialitách" došlo taky na zpěv i
tanečky. Nálada byla skvělá, prostě, jednoduše řečeno, zvládlo se to, co
se zvládnout mělo a také chtělo. Svědčí o tom i přiložené fotky. M.K.

 


           

                    

                                          

 

 

 


 

6. 6. 2015

" Prezident Eldoráda oslavil 70 let "

 

 

 

 

 

Je to tak, čas letí jako voda a náš prezident Eldoráda v Sosnové oslavil 8. června své kulaté životní jubileum 70 let. Když se na něj podíváme na krásných fotkách, které udělal 6. 6.2015 na oslavě v letním areálu Sosnová kamarád Abe, ani bychom mu tento věk neřekli. Je stále plný elánu a plánů. Už teď se připravuje a 29. ročník Eldoráda a jeho přáním je určitě udělat ten třicátý, a to se vší parádou.

V sobotu 6. června se sešli opravdu jeho nejbližší kamarádi, aby mu poblahopřáli a společně předali postavu – loutku prezidenta v bílém obleku, kterou se vší ctí vyrobil kamarád loutkař Šaman a Mamča, za což jim ještě jednou moc a moc děkujeme. Samozřejmě, že dostal i jiné hodnotné dárky, ale tahle byla zřejmě nejvíc osobní. Když proběhly „oficiality“ začali hrát kamarádi z Bruntálu, country kapela Můjčass. Byli skvělí, hráli známé písničky, u kterých jsme si mohli společně zazpívat a pobavit se. Kamarád Dušan se skvěle staral, aby měl každý „čepované“ a kamarád Martin s Miládkou hlídali oheň a starali se o masíčko, kafíčko a další dobroty. Když přišla půl sedmá, přerušili jsme kapelu a přepnuli na Country rádio, kde jsme měli připravené další milé překvapení. Dali jsme prezidentovi zahrát jeho oblíbené Matuškovo Eldorádo s přáním od všech kamarádů. Martinovo rádio nezklamalo a skvěle celé přání i s písničkou odehrálo. Myslím, že i ta slzička ukápla a nejen prezident byl tzv.“naměkko“.

Asi do osmi večer pokračovala v hraní kapela Můjčass, panovala skvělá nálada, hosté přicházeli a někteří odcházeli a kolem osmé večer dorazil kamarád Fricek s ostatními členy kapely Zlomená podkova z Břidličné. I když se kluci vraceli z hraní, byli skvěle naladění a hráli snad do půlnoci.

Co závěrem říci. Sešla se skvělá parta kamarádů, bylo skvělé počasí, skvělá obsluha, skvělé jídlo i pití, program také na jedničku. Prostě zdařilá akce.

A prezidentovi Lojzovi ze srdce přejeme, aby mu jeho elán i nadále vydržel, aby mu vyšlo letošní Eldorádo a zdárně zvládl nadcházející 30. ročník. K tomu ať mu slouží hlavně zdraví, zdraví a zase zdraví. A když mu kamarádi pomůžou, určitě to zvládne.

Současně děkuje všem za zaslaná přání. A my děkujeme za skvělou akci.

 

 

 


 

 

14. 04. 2012

"vítání jara"

Loc: 49°59'45.872"N, 17°40'8.071"E

 

Proběhlo celkem zdařilé vítání jara, účast 11 členů a byli pracovat v letním areálu a okolí.

Náš nejstarší člen Václav Oharek oslavil koncem března 70 let, oslavili jsme to v místní hospodě za účasti kapely Country kavalerie.

 

Ahoj Milada a Sosnováci

 

 

 

 

10. 04. 2010

"vítání jara"

Loc: 49°59'45.872"N, 17°40'8.071"E

 

Pořadatelé SOSNOVSKÉHO ELDORÁDA pracují pod hlavičkou Českého svazu ochránců přírody v Sosnové. A kromě toho, že se připravují na 24. ročník přehlídky trampské a country písně, uspořádali minulou sobotu celkem úspěšnou brigádu. Brigáda byla uspořádána u příležitosti "vítání jara" a zaměřili se ve spolupráci s Obecním úřadem v Sosnové na vyčištění obecního potoka. Směrem od Lichnova , kde začali, procházeli po březích potoka a sbírali odpad, který se zde nastřádal. Postupně se dostali až k samotnému letnímu areálu, kde se Eldorádo pořádá a zde pohrabali nahromaděné listí a sesbírali spadlé  haluze. Musíme dodat, že se zde setkalo celkem 15 členů i nečlenů organizace a dále, že brigáda se uskutečnila i přesto,že bylo velmi proměnlivé počasí jako déšť, sluníčko a kroupy. A dokonce v závěru i přes tuto nepřízeň počasí vytáhli banjo a zapěli pár známých písniček. Občerstvení také nechybělo.

Touto cestou chtějí ochránci poděkovat všem zúčastněným kamarádům a kamarádkám za to, že přišli a pomohli a také panu starostovi, který byl nápomocen při přípravě akce.

 


Lojza měl 8.6. těch 65 let. Tak jsme trochu poseděli v hospodě a v sobotu jsme už makali na areále, sušilo se seno, před tím sekalo, já jsem se starala o oheň a o jídlo a chlapi řezali, opravovali prozatím suché záchodky, trochu se vysmejčil areál, už taková příprava. Bylo nás tam sedum. Teď se přihlásila OSA. A všechno tak nějak běží.


 

 

 

                                  

 

 

 

 

 

 

 

              

 

  

                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

........................................................................................


WebZdarma.cz