wz


 

hlavní stránka

 

 

----------------

rozlišení

1024x768

 

 

WEBovský počítadlo

2011


 

13.8.2011 sobota

 

 

 

 

 

 

 


 

PF 2012

 

Všem kamarádům a příznivcům Eldoráda v Sosnové přejeme veselé vánoce a šťastný nový rok, především zdraví.

 

Milada, Lojza a všichni kamarádi ze Sosnové a blízkého okolí.

 

 

 

 

 

       

Ohlédnutí za 25. ročníkem Eldoráda

 

Když se ohlédneme a podíváme se na datum 12.a 13.srpna 2011, tak všichni kamarádi a příznivci Eldoráda ví, že právě tohle datum patřilo 25.ročníku přehlídky trampské a country písně.

Popravdě, jako organizátoři jsme měli největší obavu z počasí, které má vždycky velký vliv na účast hostů a na průběh celé akce. Dnes již můžeme říci, že ikdyž v pátek 12.začalo bouřit a na chvíli se to prostě zaseklo nad letním areálem a pršelo, přišlo kolem 300 účastníků, což bylo k našemu uspokojení. A vandrbál tak proběhl ve velmi dobré atmosféře s kapelou Šviháci.

 

A v sobotu 13.jsme si řekli, že ten nahoře nás má asi opravdu rád, protože sice sem tam spadla malá kapička deště, ale nemělo to vliv na návštěvnost. Sešlo se nás kolem pětistovky.

Nástup i zahájení bylo vzorně připravené a bylo se na co dívat.

Fricek se Zlomeňáky nám to celé skvěle zahájil hymnami a po krátkém úvodním slovu si opět převzal slovo a jako první zahrál píseň Chvíle, která byla věnovaná všem kamarádkám a kamarádům, kteří už nejsou mezi námi, kteří s láskou jezdívali na naši akci a nyní jsou na věčném vandru. Čest jejich památce.

 

Po Zlomeňácích nás přišli potěšit přátelé z Bruntálu, kapela Můjčass. Poděkování patří Jirkovi Chrvalovi, manažerovi této kapely, který je současně našim dlouholetým kamarádem a který nám byl od pátku nápomocen jako pořadatel až do nedělních ranních hodin.

 

Potom přijeli naši hosté z Prahy, dámská kapela Country Ladies. Hrála nám prakticky 1,5 hodiny v kuse a myslím, že pro všechny přítomné to byl skvělý zážitek.

 

Poté byly vyhodnoceny obrázky dětí. V loňském roce byla na Eldorádu vyhlášena soutěž pro děti, zaměřená na životní prostředí. Sešlo se celkem 12 obrázků. Z těchto porota vybrala tři. Jako první vyhrál Davídek Deus z Varnsdorfu, 2 roky, jako druhá Simonka Kuzníková z Bruntálu, 10 let a jako třetí Patriček Stavinoha z Varnsdorfu, 9 let. Všechny děti jsou původem ze Sosnové a na Eldorádo jezdí téměř každý rok.

 

Dále byl vyhodnocen nejmladší účastník. Byla jím 10 měsíční Eliška Tomanová ze Sosnové. Nejstarší byl pan Konstantin Vašíček  z Krnova a bylo mu 76 let. Nejvzdálenějším účastníkem byl pan Oldřich Hanák, který už dlouhou dobu žije v Kanadě Torontu. Původem je z Opavy.

 

Jako pořadatelé jsme měli v rukávu ještě dalšího hosta, který byl překvapením. Bylo to pan Trevis O´Neill z Irska, který nám zahrál asi pět písní z amerického country. Měl velký úspěch a byl skvělý.

 

Další kapelou byla Orion Band z Brna. Je to kapela z 32 letou tradicí. Zahrála nám vlastní i převzané písně, hlavně od brněnských autorů. Také zahrála  modernější trampskou píseň a něco málo i z klasiky.

 

Potom přišla na řadu tombola, kerá musím říci,měla letos rychlý časový spád a nijak nám nenarušila přehlídku.

 

V nesposlední řadě nastoupila kapela Country Kavalerie ze Svobodných Heřmanic a jak se říká, to nejlepší nakonec. Byli opravdu skvělí a byla radost je poslouchat.

 

Rovněž závěrečný nástup a sundání vlajek, fakule za zvuků písně Eldorádo od W.Matušky nemělo chybu a pořadatelé si dali záležet.

 

Tím skončila přehlídka a ten kdo zůstal se přesunul opět na "plac" a mohl se bavit až do rána s kapelou Šviháci z Ostravy.

 

Poděkování patří všem koňákům, kteří se opět vyšňořili a postarali se  o pěknou podívanou.

Také tanečníci si přišli na své.

V průběhu přehlídky byla vyhodnocena celá řada kamarádů, kteří dostali poděkování ve formě Pamětního listu a Lojzíka. Ještě jednou díky všem.

Největší dík patří Lojzovi Huterovi, který to měl všechno ve své režii a nic nenechal náhodě. Bez něj by to celé prostě nebylo, a to nepřeháním.

 

Jako pořadatelé hodnotíme letošní jubilejní ročník velice pozitivně a zdařile. Také ohlasy "zvenčí"  byly pozitivní.

 

V závěru ještě zmíním anketu, která proběhla na letošním ročníku. Byl to malý anketní lístek, kerý obsahoval 5 otázek. Bohužel se nám vrátily jen dva, ale i tak děkujeme za ně. Pozitivně hosté hodnotili akci jako takovou a v podstatě se každý rok těší a píší, že naše akce ikdyž není nějak velká,  jsme tu jako jedna velká rodina. Pochválili nás například, že bylo také nealko pivo. Jako další hosty by např. rádi viděli Dobeše nebo Fleret. A takové doporučení pro příště, spojit vstupné v jedno a mít více laviček.

A co bylo negativem, neměli jsme rozpustnou kávu a máme hrozné záchody. Což je bohužel pravda, ale vzhledem k tomu, že areál je majetkem obce, my jako pořadatelé s tím asi mnoho nezmůžeme.

 

Ještě jednou díky všem, kteří na naši akci přišli, podpořili ji a pobavili se.

 

Za pořadatele

Milada Kuzníková