wz


 

hlavní stránka

 

 

----------------

rozlišení

1024x768

 

 

WEBovský počítadlo

2012


 

11.8.2012 sobota

 

 

 

        

 

 

                                  

 

        

 

 

 

 

 

 

 


 

Ohlédnutí za 26.ročníkem Eldoráda v Sosnové

 

Příprava letošního ročníku byla náročná především pro pořadatele. Můžeme říci, že i když se nejednalo o jubilejní ročník, tak přesto byl tento výjimečný. Pořadatelé stáli před otázkou, zda vůbec Eldorádo pořádat nebo ne. Důvodů bylo více. Jako první - v loni na podzim shořely dva docela strategické stánky pro tuto akci a jako druhý důvod byly nevyjasněné vlastnické otázky areálu. Ale nakonec to dopadlo tak, že asi v květnu bylo prostě o konání Eldoráda rozhodnuto. Eldorádo bude. Ale teď nastal další problém, kde vzít nebo jak nahradit chybějící shořelé stánky. Lojza Hutera to prostě začal organizovat a výsledkem je celkem pěkný prostorný stánek. Ale byla s tím velká starost. Kromě toho se ještě rozhodlo, že se opraví toalety. Položila se zde dlažba a provedly se další úpravy. Výsledek mohly zhodnotit jak ženy tak i muži. A myslím, že oproti jiným letům mohli být spokojeni.

 

A potom to přišlo. Necelý týden před Eldorádem se začali sjíždět kamarádi.Někteří přijeli už v pondělí, další ve středu a Sosnová po roce ožila. Kde jinde jsme se mohli sejít než v místní hospodě a že zde bylo v tyto dobře, to by mohlo hodně kamarádů potvrdit. Dokončily se poslední přípravné práce a mohlo to začít. Jak jinak než pátečním vandrbálem .  Za účasti Šviháků z Ostravy a celkem pěkného počasí proběhl úspěšně vandrbál.

 

A přišla sobota ráno. Nevěřili jsme vlastním očím, prostě pršelo a vypadalo to docela špatně. A co teď? Kladli jsme si otázky. Volali nám i účastníci z Ostravy, jak to u nás vypadá, jestli akce bude. Vyřešil to Peťa Zbořil Z Country Kavalerie, který nám to s kolegy zvučil a prostě rozhodl, že akce bude a bude před "áčkem" jak jsme zvyklí. A tak začaly přípravy na přehlídku. Zvukaři, dozdobení "áčka" a další věci a ejhle, přestalo pršet. Teď jsme jako organizátoři jen očekávali, jestli vůbec přijdou lidé. A víte co? Oni přišli. Nenechali nás v tom a za to jim děkujeme, moc a moc. Ano, bylo jich méně než v loni, ale byli tady a Eldorádo mohlo začít. Koně se svými jezdci už netrpělivě čekali na 14 hodinu a na pokyn. A potom to začalo. Kovbojové dovezli vlajky a v čele na koni seděl a přijel v bílém obleku a bílém klobouku prezident Lojza. Odehrály hymny a co bylo jiné a originální? Celý tento ročník byl věnovaný našemu nedávno zemřelému kamarádovi Henrymu Hořelicovi. Po odehráni hymen jsme mu k obrázku položili květinu a poklonili se. Následovala slova vzpomínek na Henryho a také mu Fricek zahrál jeho oblíbenou písničku "pampelišky".

 

Teprve potom proběhlo zahájení, které provedl starosta obce p.Sedlák a prezident Lojza Hutera a já jsem to odstartovala.

Jako první zahráli Zlomeňáci. Následoval Labyrint z Dolní Lhoty. Pokračovala Country Kavalerie a v pauze byli vyhlášení nejstarší účastník - tím byla paní Marta Šafaříková ze Sosnové , které bude za měsíc 75 let, nejmladší účastník - tím byla osmiměsíční Adélka Špiritová z Krnova a nejvzdálenější - tím byl pan Ludwig Neuwirth z Německa Rendlingenu. A pokračovalo se v přehlídce. Nastoupila kapela Reserve z Ostravy, pokračovala Kotva z Opavy a jako poslední nastoupila Náhoda z Prostějova-Němčice na Hané . Po celou dobu nepršelo až u poslední kapely ve druhé části jejího hraní začalo na chvíli pršet. Ale hosty to neodradilo a vydrželi až do konce na závěrečné Eldorádo. Také před poslední kapelou jsme si ještě vylosovali Trampské štěstí a potom už se všichni mohli jít bavit se Šviháky až do pozdních nočních hodin.

 

Závěr pořadatelů je takový, že letošní ročník vyšel i přes všechny problémy, sešli se po roce kamarádi, uctili památku Henrymu a také ostatním kamarádům, kteří již nemohli být s námi, zavzpomínali jsme, pobavili se , a to byl smysl celé akce. Také jsme mj.dostali pozvání od kamarádů ze Slovenska na 19.Slovensko-Český potlach do Lopašova, který je 31.8. až 2.9.212 (www.19-slovenskocesky-potlach.webnode.sk) a ještě abych nezapomněla na naše bičaře, kteří také ukázali co umí.

A proto i v příštím roce, když nám bude zdraví sloužit, chtěli bychom Eldorádo opět zorganizovat.

Ještě jednou děkuji všem, kteří jste přišli a podpořili nás a věřím, že za rok zase nashledanou v Sosnové na Eldorádu. Byli jste skvělí.

 

Za pořadatele Milada Kuzníková